Ben je nu alweer op reis? Eh ja. Sinds we de camper gebouwd hebben is de wereld een heel stuk kleiner geworden. We reizen maar raak en grijpen iedere vakantie van Marco (hij werkt in het onderwijs) aan om iets van de wereld te zien. Daarnaast nemen we de camper regelmatig mee voor een weekendje of een paar dagen ergens naar toe en dat is lang niet altijd “vakantie”. Want zoals iedereen moet ik ook gewoon zorgen dat er geld in het laatje komt en kan ik niet eindeloze periodes lang rondreizen en lanterfanten.
Gelukkig heb ik het perfecte beroep om overal ter wereld uit te voeren en kan ik werken waar en wanneer ik wil.
Je weet het misschien wel, of misschien ook niet – dan weet je het nu: ik ben fotograaf.
Voor mijn opdrachten werk ik op verschillende locaties. Meestal thuis op Ameland of elders in Nederland. Soms ook in het buitenland. Maar het werk wat ik naast die foto-opdrachten heb, kan ik bundelen en vanuit de camper ergens in Europa doen.
Wat voor werk op reis doe ik dan?
Meestal werk ik vanuit de camper vanaf mijn laptop aan foto’s, bedrijfsopdrachten en mijn trouwfotografie. (nieuwsgierig? www.amelandfoto.nl)
Daarnaast werk ik vanaf mijn telefoon aan administratie, social media en mijn emails. Veel van de artikelen die je op dit blog leest zijn geschreven terwijl ik op reis ben.
Wanneer werk ik terwijl ik op reis ben?
Dat moet strak gepland worden. Want -> mijn twee grootste valkuilen terwijl ik reis en werk zijn:
te veel dingen willen doen en daardoor te weinig tijd over houden om te werken
te veel willen werken waardoor ik niet toe kom aan leuke dingen doen
Wat een dilemma’s he? ? Ik probeer zoveel mogelijk balans te houden door met mezelf (en met Marco) af te spreken wanneer ik werk. Maar ook wanneer ik juist NIET wil werken en mijn telefoon en/of wifi uit zet.
Ik werk bijvoorbeeld als het ’s ochtends nog donker is of ’s avonds vroeg donker. Op regenachtige dagen werk ik extra veel, zodat ik op een ander moment vrij kan nemen als het zo uit komt.
En ik werk vanaf de bijrijdersstoel terwijl we onderweg zijn van a naar b.
Wat heb ik nodig om te werken op reis?
Dat is niet veel: een telefoon en een laptop en nog wat kleine spulletjes – zie het lijstje een stukje verderop in dit blog. Met een laptop en telefoon kan ik overal werken en met ons kleine hotelkamertje op wielen kan ik altijd op “kantoor” zijn.
Ik wissel mijn telefoon en laptop regelmatig voor elkaar uit. Zo is het makkelijk werken op reis als we geparkeerd staan met mijn laptop die op het kleine campertafeltje staat. Ik heb een 17-inch laptop zodat ik, als ik foto’s verwerk, goed beeld heb. Maar als we onderweg zijn en ik op de bijrijdersstoel zit, werkt het voor geen meter vind ik. Dan is een 17 inch laptop toch echt te groot.
Dan gebruik ik liever mijn telefoon – ik typ teksten, beantwoord emails en werk social media bij.
Ik werk onderweg op een Iphone 6, maar ik wil wel graag een iPhone Xr kopen. De iPhone Xr is net iets groter dan de iphone die ik nu heb, maar past nog wel makkelijk in mijn jaszak als ik een wandeling aan het maken ben. Ik denk dat dat wel extra prettig werkt.
De spullen die ik echt nodig heb:
Laptop
Telefoon
Mijn agenda – bijna altijd in de buurt.
Harde schijf – om foto’s veilig te bewaren
Wifi of goede ontvangst op mijn telefoon zodat ik mijn telefoon als hotspot kan gebruiken
Camera en bijbehorende lenzen
Noisecancelling headphones voor als ik in een café moet werken om wifi te hebben (met spotify of podcasts)
Een aantal apps om de laptop en telefoon samen te laten werken, zoals Evernote en Dropbox.